Manufacturer No:GL82QM175 S R30V
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets CHIPSET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Product: | Mobile Chipsets |
| Type: | PCH |
| Code Name: | Skylake |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Embedded Options: | Embedded |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Brand: | Intel |
| Length: | 23 mm |
| Number of Displays Supported: | 3 Display |
| Number of SATA Ports: | 4 |
| Number of USB Ports: | 14 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 16 Lanes x1 x2 x4 |
| PCIe Revision: | Revision 3.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 725 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 2.6 W |
| USB Revision: | Revision 2.0/3.0 |
| Width: | 23 mm |
| Part # Aliases: | 952185 |
HOTVLD600A1VI
Brand:MaxLinear
BD82QS67 S LJ4K
Brand:Intel
QG5000X S L96U
Brand:Intel
FH82Q470E S RJ7X
Brand:Intel
FH82H410 S RH1D
Brand:Intel

DH82QM87 S R1CQ
Brand:Intel
FH82W480 S RH19
Brand:Intel
NQ5100MCH S LAW9
Brand:Intel
FH82HM470 S RH15
Brand:Intel
VRX517B1VC
Brand:MaxLinear
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






