Manufacturer No:A700V336M016ATE040
Manufacturer:KEMET
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors 16Volt 33uF 7343 20% 125C ESR=40mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Molded |
| Capacitance: | 33 uF |
| Voltage Rating DC: | 16 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 40 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 7.3 mm |
| Width: | 4.3 mm |
| Height: | 2 mm |
| Ripple Current: | 2.6 A |
| Life: | 3000 Hour |
| Series: | A700 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | KEMET |
| Dissipation Factor DF: | 6 % |
| Leakage Current: | 53 uA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
B32714H5106K000
Brand:EPCOS / TDK
C1206X331KGRACAUTO
Brand:KEMET

B25690A0387K901
Brand:EPCOS / TDK

A784MS157M1HLAS026
Brand:KEMET

EZP-V1A705MTB
Brand:Panasonic

B43657A5367M057
Brand:EPCOS / TDK

GRM0115C1E121JE01L
Brand:Murata Electronics

B32716H8146K000
Brand:EPCOS / TDK

B25690A3107K003
Brand:EPCOS / TDK

EZP-V1A905MTB
Brand:Panasonic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






