Manufacturer No:B25647A1158K003
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 1520uF 1000VDC 200A 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B25647 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | DC Link Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 1520 uF |
| Voltage Rating DC: | 1 kVDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 8 Pin |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Length: | 205 mm |
| Width: | 90 mm |
| Height: | 170 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Life: | 200000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Part # Aliases: | B25647A1158K3 |
HOT
72SXE82M+T
Brand:Panasonic

PEG227HLQ4710QE4
Brand:KEMET

C1210X102KDRACTU
Brand:KEMET

2R5SVPE820M
Brand:Panasonic

C2220C244KDRLCAUTO
Brand:KEMET

870575773001
Brand:Wurth Elektronik

A780KN157M1VLAS030
Brand:KEMET

B25680B0607K901
Brand:EPCOS / TDK

CKC21C123JEGACAUTO
Brand:KEMET

TAN ENG KIT 39
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






