Manufacturer No:B32716H8146K000
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 800VDC 14uF 10% LS 37.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B32714H |
| Termination Style: | Radial |
| Product: | General Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 14 uF |
| Voltage Rating DC: | 640 VDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 4 Pin |
| Lead Spacing: | 37.5 mm |
| Lead Style: | Straight |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | 42 mm x 18 mm |
| Length: | 42 mm |
| Width: | 18 mm |
| Height: | 32.5 mm |
| ESR: | 6.4 mOhms |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Diameter: | 1.2 mm |
| Life: | 95000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 180 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Metallized polypropylene Film Capacitor |
| Part # Aliases: | B32716H8146K |
HOT
B25690A3107K003
Brand:EPCOS / TDK

C1206C221F5GACAUTO
Brand:KEMET

GRM0115C1E181JE01L
Brand:Murata Electronics

870575975005
Brand:Wurth Elektronik
C1825X222KFGACTU
Brand:KEMET
C1206X391KGRACAUTO
Brand:KEMET
C1206C563G5GACAUTO
Brand:KEMET
C1210C563K1GACAUTO
Brand:KEMET

C2220Y103JDGACAUTO
Brand:KEMET
C1210X101KDGACAUTO
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






