Manufacturer No:B25647A1887K003
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 880uF 1350VDC 170A 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B25647 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | DC Link Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 880 uF |
| Voltage Rating DC: | 1.35 kVDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 8 Pin |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Length: | 205 mm |
| Width: | 90 mm |
| Height: | 170 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Life: | 200000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Part # Aliases: | B25647A1887K3 |
HOT
C0603C104K1RACAUTO
Brand:KEMET

GRT155C81A475ME13D
Brand:Murata Electronics

PEG227KKP4220ME4
Brand:KEMET

PEG228MKL3520QE4
Brand:KEMET

PEG227HML4560QE4
Brand:KEMET

KR355TD7LQ105MV01K
Brand:Murata Electronics
C1825X222KFGACTU
Brand:KEMET

C2220X223KFRACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70306MTC
Brand:Panasonic

PEG227HLQ4710QE4
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






