Manufacturer No:2R5SVPE820M
Manufacturer:Panasonic
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors 2.5VDC 820uF 20% 3900mA 10mOhm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Can |
| Capacitance: | 820 uF |
| Voltage Rating DC: | 2.5 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 19 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Diameter: | 6.3 mm |
| Length: | 5.9 mm |
| Width: | - |
| Height: | - |
| Ripple Current: | 3.9 A |
| Life: | 2000 Hour |
| Series: | SVPE |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Panasonic |
| Leakage Current: | 1.02 A |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | OS-CON |
HOT
870575773001
Brand:Wurth Elektronik

C2220C244KDRLCAUTO
Brand:KEMET

B43657A5367M057
Brand:EPCOS / TDK

CKC21C682FEGACAUTO
Brand:KEMET
C1206X391KGRACAUTO
Brand:KEMET
C1210X101KDGACAUTO
Brand:KEMET

CKC21C104KWGACAUTO
Brand:KEMET

C797U103MYVDCA7317
Brand:KEMET

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK

CKC18C622JDGACAUTO
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






