Manufacturer No:B25680B0557K901
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 550uF 10% 900VDC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MKP DC |
| Termination Style: | Stud Threaded |
| Product: | General Film Capacitors |
| Capacitance: | 550 uF |
| Voltage Rating DC: | 900 VDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 2 Pin |
| Lead Spacing: | 32 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 141 mm |
| ESR: | 2.3 mOhms |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Diameter: | 85 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Power Electronic Capacitor |
| Part # Aliases: | B25680B557K901 |
HOT
PEG227KLQ4350QE4
Brand:KEMET

GRM0115C1E151JE01L
Brand:Murata Electronics

C0402C103K1RACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V1A805MTT
Brand:Panasonic

EZP-Q60126MTD
Brand:Panasonic

EZP-Q60705MTD
Brand:Panasonic

PEG227KKP4220ME4
Brand:KEMET
C1206C563G5GACAUTO
Brand:KEMET

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK

870575573001
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






