Manufacturer No:MAL210425472E3
Manufacturer:Vishay
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uF 350V 20% 105C 5000H 76X146
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Electrolytic Capacitors |
| Capacitance: | 4700 uF |
| Voltage Rating DC: | 350 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 30 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Diameter: | 76.4 mm |
| Length: | 145.8 mm |
| Lead Spacing: | 31.8 mm |
| Life: | 5000 Hour |
| Ripple Current: | 13.7 A |
| Series: | 104 PHL-ST |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Leakage Current: | 3.29 mA |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | Screw |
| Test Frequency: | 100 Hz |
HOT
C2220Y103JDGACAUTO
Brand:KEMET

CNC6P1X7S1A476M250AE
Brand:TDK
KAF32LR71H475KL
Brand:KYOCERA AVX

EZP-V70106MTU
Brand:Panasonic

C2220C244KDRLCAUTO
Brand:KEMET

MSASE105SB7224KFNB25
Brand:TAIYO YUDEN

CNA6P1X7S1A476M250AE
Brand:TDK

550Z224MTT
Brand:KYOCERA AVX
C1206X391KGRACAUTO
Brand:KEMET
C1206C563G5GACAUTO
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






