Manufacturer No:IQS7222B101QNR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 20 Channel Mutual /8 Channel Self-Cap
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button Proximity |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | QFN-20 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Azoteq |
| Height: | 0.2 mm |
| Length: | 3 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
HOTAT42QT1050-MMH
Brand:Microchip Technology

CAP1214-1-EZK-TR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1012-TSHR
Brand:Microchip Technology
IQS7222A001CSR
Brand:Azoteq
IQS211B00060000CSR
Brand:Azoteq

MSP430FR2675TRHAT
Brand:Texas Instruments

AT42QT1110-AUR
Brand:Microchip Technology

MTCH108-I/SS
Brand:Microchip Technology

QT60168-ASG
Brand:Microchip Technology

AT42QT1070-MMHR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






