Manufacturer No:IQS7211A101CSR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Up to 32 channel trackpad
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | WLCSP-18 |
| Dimensions: | 3 mm x 3 mm x 0.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Azoteq |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 1.62 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 3.5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 1.62 mm |
HOT
CPT112S-A02-GU
Brand:Silicon Labs

CAP1208-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology

CAP1293-1-SN
Brand:Microchip Technology

AT42QT1110-AUR
Brand:Microchip Technology

MTCH105-I/ST
Brand:Microchip Technology

CAP1298-1-SL
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2675TRHAR
Brand:Texas Instruments

MCP2036T-I/MG
Brand:Microchip Technology

QT60168-ASG
Brand:Microchip Technology

QT60160-ISG
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






