Manufacturer No:AT42QT1481-AU
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors QMatrix FMEA 48 Key Snsr IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button |
| Number of Channels: | 48 Channel |
| Interface Type: | SPI UART |
| Package / Case: | TQFP-44 |
| Dimensions: | 10 mm x 10 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Length: | 10 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 5.25 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | AT42QT1481 |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 10 mm |
| Unit Weight: | 0.009640 oz |
HOT
QT60326-ASG
Brand:Microchip Technology

MTCH6303-I/RG
Brand:Microchip Technology

AT42QT1060-MMU
Brand:Microchip Technology

AT42QT1110-AUR
Brand:Microchip Technology

CAP1203-1-SN-TR
Brand:Microchip Technology

IQS7222C102CSR
Brand:Azoteq

CAP1206-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology

QT60160-ISG
Brand:Microchip Technology

QT60240-ISG
Brand:Microchip Technology
IQS211B00060000CSR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






