Manufacturer No:MTCH108T-I/SS
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Proximity/Touch Controller 8 Chan
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Package / Case: | SSOP-20 |
| Dimensions: | 7.2 mm L x 5.3 mm W x 1.75 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 1.75 mm |
| Length: | 7.2 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 1600 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 5.3 mm |
| Unit Weight: | 0.005792 oz |
HOT
MTCH6303T-I/PT
Brand:Microchip Technology

IQS323001CSR
Brand:Azoteq

IQS7223C001CSR
Brand:Azoteq
DPC-2A25E
Brand:IDEC

AT42QT1012-TSHR
Brand:Microchip Technology

BU21182FS-E2
Brand:ROHM Semiconductor

FSP03CE
Brand:Ohmite

AT42QT2120-XU
Brand:Microchip Technology

101020872
Brand:Seeed Studio

IQS227D00000000DNR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






