Manufacturer No:10162688-205202CLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors COMBOLOCK 1.0MM POWER CRIMP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 7 Position |
| Pitch: | 1 mm 3 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Current Rating: | 1.5 A 10 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 1800 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT
15210122601000
Brand:HARTING

SEAM8-50-S02.0-S-04-3
Brand:Samtec

10164227-0604A1RLF
Brand:Amphenol FCI

10162581-3134121LF
Brand:Amphenol FCI

203390-0363
Brand:Molex

LSHM-150-01-F-DH-A-S-K-TR
Brand:Samtec

QTH-090-04-L-D-A
Brand:Samtec

10162688-207206CLF
Brand:Amphenol FCI

NVAM-DP-04-2-05.0-S-2-K-TR
Brand:Samtec

203389-0323
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






