Manufacturer No:RT9465GQW
Manufacturer:Richtek
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 3A Single Cell Li-on Battery Slave Switching Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Richtek |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 4.9 V |
| Output Current: | 3 A |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Richtek |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | RT9465N-A |
| Unit Weight: | 0.000741 oz |
HOT
RT9467GQW
Brand:Richtek

1073100064-001
Brand:Amphenol Casco

GC160A48-AD1
Brand:MEAN WELL

GC30B-5P1J
Brand:MEAN WELL

NPB-360-12AD1
Brand:MEAN WELL

PSC-121000ACX
Brand:Power-Sonic

GC160A12-R7B
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-48
Brand:MEAN WELL
HEP-600C-24
Brand:MEAN WELL
BQ25306RTER
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






