Manufacturer No:97384757
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Alkaline Manganese Batteries
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| RoHS: | Details |
| Series: | LR1130 |
| Battery Chemistry: | Silver Oxide |
| Output Voltage: | 1.55 V |
| Capacity: | 75 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Orientation: | Horizontal |
| Width: | 9.5 mm |
| Height: | 3.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 0.042329 oz |
HOT
BR-1225/VCN
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-4473
Brand:Mikroe

CR-1220/FCN
Brand:Panasonic Battery

CR-2025/F2N
Brand:Panasonic Industrial Devices

CR-AGDE5N
Brand:Panasonic Battery

CR2450W-HO5
Brand:Murata Electronics

CR1216
Brand:Murata Electronics

TL-4902/S
Brand:Tadiran Batteries

CR-2ULC3N
Brand:Panasonic Battery

CR-2/3AZE27N
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






