Manufacturer No:ICS-40300
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones High SPL Analog Microphone with Extended Low Frequency Response
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 45 dB |
| Tolerance: | 2 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 63 dB |
| Impedance: | 200 Ohms |
| Frequency Range: | 6 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 210 uA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 4.72 mm |
| Width: | 3.76 mm |
| Depth: | 3.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 160 dB |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.5 V |
| Technology: | MEMS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | High SPL Analog Microphone |
| Unit Weight: | 0.013291 oz |
HOT
CMA-4544PF-W
Brand:CUI Devices

CMC-6015-47P
Brand:CUI Devices

MMICT4076-00-908
Brand:TDK InvenSense

MP23DB02MMTR
Brand:STMicroelectronics

SPU0410LR5H-QB
Brand:Knowles

CMM-2718AB-383161-TR
Brand:CUI Devices

MMICT5919-00-012
Brand:TDK InvenSense

KAS-700-0154
Brand:Knowles

CMC-5044TF-A
Brand:CUI Devices

FG-23329-D65
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






