Manufacturer No:MMICT5838-00-012
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Bottom Port PDM Digital Output Multi-Mode Microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 41 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 68 dBA |
| Frequency Range: | 27 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 310 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Digital |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | Multi Mode |
HOT
BK-26824-000
Brand:Knowles

MMICT5838-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMS-28528N-L152A
Brand:CUI Devices

CMS-160925-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CPS-4318-105L085
Brand:CUI Devices

CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

SMUTR-1040K-TT
Brand:PUI Audio
SD1209T3-A1
Brand:TDK

IM68A130AXTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-151103-18S-X8
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






