Manufacturer No:PKHPS0013E4000-A2
Manufacturer:Murata
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators f12.6x9.4mm 4.0kHz Piezoelectric Sounders 83dB (typ.)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Buzzers |
| Type: | External Drive Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 78 dB |
| Tone: | Single |
| Frequency: | 4 kHz |
| Voltage Rating: | 15 V |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 12.6 mm |
| Dimensions: | 12.6 mm x 9.4 mm |
| Brand: | Murata Electronics |
| Length: | 12.6 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | 9.4 mm |
| Unit Weight: | 0.030653 oz |
HOT
IM68A130AXTMA1
Brand:Infineon Technologies
SPH0645LM4H-B
Brand:Knowles

CPT-9019A-SMT-TR
Brand:CUI Devices

IM73A135V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-28528N-L152
Brand:CUI Devices

CPI-1514-12-95T
Brand:CUI Devices

PKMCS0909E4000-R1
Brand:Murata Electronics
CMM-3526AT-38165-TR
Brand:CUI Devices

IM69D127V11XTMA1
Brand:Infineon Technologies

WBFK-33649-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






