Manufacturer No:CMM-3424DT-26165-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Mic 3.4x2.4mm MEMs IPX7
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 20 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 65 dBA |
| Frequency Range: | 1 MHz to 4.8 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Port Type: | Top |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1.15 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| IP Rating: | IPX7 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | MEMS Microphone |
HOT
CMS-181637-158SP-X8
Brand:CUI Devices

MMICT5837-00-012
Brand:TDK InvenSense
5898
Brand:Visaton

CMC-6035T-C1
Brand:CUI Devices
CMM-2718AB-38164-TR
Brand:CUI Devices

MMICT3902-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMS-160903-18S-X8
Brand:CUI Devices

SPH0655LM4H-1
Brand:Knowles

CDS-3646-16-SP
Brand:CUI Devices

IM67D130AXTSA2
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






