Manufacturer No:TG.66.0723
Manufacturer:Taoglas
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas TG.66 With FAKRA Code D
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 8 Band |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Length: | 78.1 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Frequency Range: | 617 MHz to 5.925 GHz |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
W3154
Brand:Pulse Electronics

GPDF357B
Brand:Taoglas

ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

PCS.50.A
Brand:Taoglas

L000320-02
Brand:TE Connectivity
GW.40.2153
Brand:Taoglas

MEA-5GNR-UWB-SMA
Brand:Maxtena

ANT-GNCP-C25L15100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.3030.A
Brand:Taoglas

ANT-2.4-WRT-UFL-100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






