Manufacturer No:TG.55.8723
Manufacturer:Taoglas
Type:GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou
Description:Antennas TG.55 With FAKRA Code D
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 10 Band |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Antenna Connector Type: | SMA |
| Length: | 172 mm |
| Width: | 23.9 mm |
| Height: | 13 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FXR.2525.A
Brand:Taoglas
GW.05.AE23
Brand:Taoglas

FXC.16.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

FTRA6171M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

SR4L069
Brand:Antenova

SRFL064-150
Brand:Antenova
MEA-5in1-SMA
Brand:Maxtena

TG.66.0723
Brand:Taoglas
ANT-5GW-FPC-V100M4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXC.30.A.dg
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






