Manufacturer No:W3961B0100
Manufacturer:Pulse
Type:IoT Antennas - LPWAN LoRaWAN Sigfox NB-IoT
Description:Antennas Ant FPC 3.55-3.98GHz 100mm Cable 50Ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | IoT Antennas - LPWAN LoRaWAN Sigfox NB-IoT |
| Product: | Indoor Antennas |
| Type: | FPC Antenna |
| Minimum Frequency: | 3.55 GHz |
| Maximum Frequency: | 3.98 GHz |
| Mechanical Style: | Rectangular |
| Gain: | 4.5 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 3 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | U.FL |
| Length: | 25.1 mm |
| Width: | 9.1 mm |
| Cable Type: | 100 mm Coax |
| Series: | W3961 |
| Brand: | Pulse Electronics |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
ANT-GNCP-C25L15100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
FTRA6971M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

ANT-450-HSW-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXC.40.A
Brand:Taoglas

SR4G080
Brand:Antenova

MEA-3L-SMA-LP
Brand:Maxtena

LPTNGP600/71DMN
Brand:Pulse Electronics

MA114.B.LB.001
Brand:Taoglas

ANT-GNCP-C257L160
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.4040.A
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






