Manufacturer No:PX0695/30/63
Manufacturer:Bulgin
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules SNAP-FIT 3MM PANEL 6.3MM TAB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bulgin |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Outlets |
| Switch Function: | Not Switched |
| Filtered: | Not Filtered |
| Fused: | No |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Connector Type: | IEC-320 C-13 |
| Filter Type: | - |
| Brand: | Bulgin |
| Panel Thickness: | 3 mm |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Unit Weight: | 0.690329 oz |
HOT
12HPEND1
Brand:TE Connectivity / Corcom

10EJH1
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-134-902
Brand:Schurter

3-132-197
Brand:Schurter

20EJH1
Brand:TE Connectivity / P&B

5EFM1S
Brand:TE Connectivity / Corcom

15SRBS8
Brand:TE Connectivity / P&B

BVB01/Z0000/02
Brand:Bulgin

15SRB1-R
Brand:TE Connectivity / P&B

3EH1
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






