Manufacturer No:6HPENS1-HG
Manufacturer:TE Connectivity
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules 6HPENS1-HG=F8574
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Inlets |
| Switch Function: | Switched |
| Filtered: | Not Filtered |
| Fused: | Yes |
| Current Rating: | 6 A |
| Voltage Rating: | 125 VAC 250 VAC |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Compliance: | UR ENEC |
| Features: | High Protection Power Entry Module 2 MOOP |
| Height: | 60.5 mm |
| Length: | 52 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Width: | 43.6 mm |
| Part # Aliases: | 1-1609157-3 |
HOT
PE0SSSS60
Brand:TE Connectivity / P&B

10ME3
Brand:Delta Electronics

082.00601.00
Brand:Astrodyne TDI

6EGG8-2
Brand:TE Connectivity / P&B

20EEJ1
Brand:TE Connectivity / P&B

9915480000
Brand:Weidmuller

6EJT1
Brand:TE Connectivity / P&B

1EGG1-2
Brand:TE Connectivity / Corcom

PS0S0SBX0
Brand:TE Connectivity / P&B

15ME3
Brand:Delta Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






