Manufacturer No:17001A 10 B1
Manufacturer:Volex
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 16AWG 13A SJT 3FT (.91m) BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Volex |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Cable Length: | 3 ft |
| Current Rating: | 13 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Volex |
| Power Rating: | 1.625 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOTAC06C05CN
Brand:Intel

P28976-M2
Brand:Amphenol SINE Systems

223-00007
Brand:Laird Connectivity

17249 10 B1
Brand:Volex

VL-0124-02-150K
Brand:Volex
AC06C05EU
Brand:Intel

1300030004
Brand:Molex

PC-ASLK010M
Brand:Bel

PC-BCK005F
Brand:Bel
ACC-WMM30-E
Brand:TDK-Lambda
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






