Manufacturer No:KTM8GL1ASI01
Manufacturer:SMART
Type:eMMC
Description:eMMC FLASH MLC NAND 8GB X1/X4/X8 BUS eMMC 5.1 153-FBGA Industrial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SMART |
| Product Category: | eMMC |
| RoHS: | Details |
| Series: | KTM |
| Package / Case: | FBGA-153 |
| Memory Size: | 8 GB |
| Sequential Read: | 245 MB/s |
| Sequential Write: | 115 MB/s |
| Interface Type: | eMMC 5.1 |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | SMARTsemi |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Product Type: | eMMC |
| other: | 152 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Sustained Read: | 245 MB/s |
| Sustained Write: | 115 MB/s |
HOT
IS21TF64G-JQLI
Brand:ISSI

S40FC004C1B2I00000
Brand:SkyHigh Memory

SDINBDG4-64G-I1
Brand:SanDisk

SDINBDA6-16G
Brand:SanDisk

IS21TF08G-JCLI
Brand:ISSI

EMMC32G-KC30-01B01
Brand:Kingston

MTFC8GAMALBH-AAT TR
Brand:Micron

SDINADF4-64G-H
Brand:SanDisk

SFEM016GB1EA1TO-I-LF-12P-STD
Brand:Swissbit

MTFC64GAZAQHD-IT
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






