Manufacturer No:NEO-M9N-00B
Manufacturer:u-blox
Type:GPS Modules
Description:GNSS / GPS Modules u-blox M9 GNSS module Flash TCXO SAW LNA LCC 12x16 mm 250 pcs/reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | GNSS / GPS Modules |
| RoHS: | Details |
| Frequency: | 1.561098 GHz 1.57542 GHz 1.602 GHz |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3 V |
| Operating Supply Current: | 43 mA |
| Interface Type: | I2C SPI UART USB |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Protocol - GPS GLONASS: | GNSS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | u-blox |
| Dimensions: | 12.2 mm x 16 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Product Type: | GPS Modules |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT453-00141
Brand:Laird Connectivity

TFX125.A
Brand:Taoglas
453-00148C
Brand:Laird Connectivity

ZED-F9P-02B
Brand:u-blox

XBRR-24Z8US
Brand:DIGI

ANT-5GW-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

MGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

CFSA69594P1-B30D3F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

NINA-B221-04B
Brand:u-blox
SRE3W084-S9P
Brand:Antenova
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






