Manufacturer No:JODY-W263-01A
Manufacturer:u-blox
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Automotive grade host-based Wi-Fi 5 and Bluetooth 5.2 module -40 C to +105 C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | JODY-W2 |
| Frequency: | 2.4 GHz 5 GHz |
| Output Power: | 19 dBm |
| Interface Type: | GPIO SDIO UART |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Antenna Connector Type: | RF |
| Dimensions: | 19.8 mm x 13.8 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.2 |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | u-blox |
| Data Rate: | 433 Mb/s |
| Modulation Technique: | GFSK DQPSK |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | Multiradio Modules |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
OMB.915.B05F21
Brand:Taoglas

ESP32-C6-WROOM-1-N4
Brand:Espressif Systems

ZED-F9H-01B
Brand:u-blox

ZED-F9R-03B
Brand:u-blox

FXC.46.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

ANT-8/9-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240PB32VNA3
Brand:Silicon Labs

MGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

453-00147R
Brand:Laird Connectivity

MGM240LD22VIF2
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






