Manufacturer No:9260.NGWG.NV
Manufacturer:Intel
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Intel Wireless-AC 9260 2230 2x2 AC+BT Gigabit No vPro
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Wireless-AC 9260 |
| Frequency: | 2.4 GHz 5 GHz |
| Interface Type: | PCIe USB |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Dimensions: | 22 mm x 30 mm x 2.4 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.1 |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| Brand: | Intel |
| Data Rate: | 1.73 Gb/s |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Protocol Supported: | 802.11 ac Bluetooth 5.1 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Tradename: | Wireless-AC |
| Part # Aliases: | 958867 |
| Unit Weight: | 0.102294 oz |
HOT
XBRR-24Z8CM-J
Brand:DIGI

SARA-R422-01B
Brand:u-blox

JODY-W377-00B
Brand:u-blox

ESP32-S2-MINI-2U-N4
Brand:Espressif Systems

MGM240PB32VNN3R
Brand:Silicon Labs

ESP32-S3-WROOM-1-N16R2
Brand:Espressif Systems

4573326592222
Brand:Soracom

SARA-R500S-01B
Brand:u-blox

LARA-R6001D-00B
Brand:u-blox

MAYA-W161-00B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






