Manufacturer No:AX201.NGWG.NV
Manufacturer:Intel
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Intel Wi-Fi 6 AX201 2230 2x2 AX+BT No vPro
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Wi-Fi 6 AX201 |
| Frequency: | 2.4 GHz 5 GHz |
| Interface Type: | Bluetooth M.2 WiFi |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Dimensions: | 22 mm x 30 mm x 2.4 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.2 |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| Brand: | Intel |
| Data Rate: | 2.4 Gb/s |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Protocol Supported: | 802.11 ax Bluetooth 5.2 |
| Security: | WPA WPA2 WPA3 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Tradename: | Wi-Fi 6 |
| Part # Aliases: | 985855 |
| Unit Weight: | 0.003527 oz |
HOT
ESP32-S3-WROOM-1-N16R2
Brand:Espressif Systems

XBRR-24Z8UM
Brand:DIGI

ESP32-S3-WROOM-1-N8R8
Brand:Espressif Systems

MGM240PB32VNN3R
Brand:Silicon Labs
MGM240SD22VNA2
Brand:Silicon Labs

453-00091R
Brand:Laird Connectivity

AST50147-01
Brand:Astrocast

LC86GLAMD
Brand:Quectel

SARA-R500S-01B
Brand:u-blox

AX201.NGWG.NV
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






