Manufacturer No:NXQ1TXH5/101J
Manufacturer:NXP
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs NXQ1TXH5/101
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | Qi |
| Product: | Transmitter |
| Output Voltage: | - |
| Output Current: | - |
| Output Power: | 8 W |
| Operating Supply Voltage: | 3.5 V to 5.25 V |
| Operating Supply Current: | 1.5 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HVQFN-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Battery Type: | - |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | NXQ1TXH5 |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Type: | Qi Wireless Transmitter |
| Part # Aliases: | 935307684118 |
| Unit Weight: | 0.002493 oz |
HOT
WT151512-22F2-ID
Brand:TDK

760308102306
Brand:Wurth Elektronik

IWTX5555DEEB100KF1
Brand:Vishay / Dale

BQ500511ARHAR
Brand:Texas Instruments

WT1005690-12F2-A6-G1
Brand:TDK

WLC1115-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies

BQ51013BRHLT
Brand:Texas Instruments
760308105
Brand:Wurth Elektronik

IWTX5050CZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale
WR222230-26M8-G
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






