Manufacturer No:GFX-NG730L16-5C
Manufacturer:Advantech
Type:Graphics Cards
Description:Video Modules GT730 1G DDR5 PCI-EX16 DVI+HDMI+VGA Low
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Video Modules |
| Product Type: | Graphics Cards |
| Product: | Graphic Cards |
| Video Format Supported: | H.264 MPEG2/4 VC-1 |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 114.36 mm x 68.91 mm |
| Form Factor: | 114.36 mm x 68.91 mm |
| Frequency: | 902 MHz |
| Installed RAM: | 1 GB |
| Interface Type: | DVI-D HDMI PCIe VGA |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Memory Type: | GDDR5 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 12 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
HDB-301L-R10
Brand:IEI
96VG-2G-PE-MA2
Brand:Advantech

B119-004-UHD
Brand:Tripp Lite
DVP-7636E
Brand:Advantech

B127-100-H-SR
Brand:Tripp Lite
96VG-2G-PE-MA1
Brand:Advantech
GFX-AE8860F16-5J1
Brand:Advantech

HDC-701EL-R10
Brand:IEI

VEGA-2000M-XS0E
Brand:Advantech

PCIe-U304
Brand:ADLINK Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






