Manufacturer No:AVA-5500/7820/16G
Manufacturer:ADLINK Technology
Type:
Description:Video Modules AVA-5500/7820/16G Fanless railway computer with Intel Core i7-7820EQ 16GB DDR4 RAM and MXM slot
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ADLINK Technology |
| Product Category: | Video Modules |
| Product: | Video Analytics Platforms |
| Brand: | ADLINK Technology |
| Dimensions: | 360 mm x 225.1 mm x 88.8 mm |
| Form Factor: | MXM 3.1 Type A/B |
| Frequency: | 3 GHz |
| Installed RAM: | 16 GB |
| Interface Type: | Audio CAN DP DVI-I Ethernet RS-422 USB Video |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Memory Type: | DDR4-2133 |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 24 V/36 V/72 V/110 V |
| Processor Type: | Core i7-7820EQ |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOTDVP-7017HE
Brand:Advantech
MIC-710IVA-00A1
Brand:Advantech

70112 E112 H.264
Brand:Auvidea

OEM-VRC7008-H
Brand:MaxLinear

DVP-7021HE
Brand:Advantech
SKY-QUAD-SYNC2-BLK
Brand:Advantech
Quadro PEG RTX5000
Brand:ADLINK Technology

B127M-100-H
Brand:Tripp Lite

SEN-16299
Brand:SparkFun
PCIe-10GPoE
Brand:ADLINK Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






