Manufacturer No:GFX-AE8860F16-5J1
Manufacturer:Advantech
Type:Graphics Cards
Description:Video Modules E8860 2G PCI-EX16 6*MiniDP FULL HEIGHT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Video Modules |
| Product Type: | Graphics Cards |
| Product: | Graphic Cards |
| Video Format Supported: | H.264 MPEG2/4 VC-1 |
| Display Resolution - Pixels: | 3840 x 2160 |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 145 mm x 111 mm |
| Form Factor: | ATX |
| Frequency: | 625 MHz |
| Installed RAM: | 2 GB |
| Interface Type: | HDMI Mini-DP PCIe |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Memory Type: | GDDR5 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 12 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT96VG-NR3090F16-6L
Brand:Advantech
21P02J00BA
Brand:Intel
VEGA-3311-I0F0
Brand:Advantech

DVP-7635HE
Brand:Advantech

DVP-7021HE
Brand:Advantech

VEGA-6301E3-3EAE
Brand:Advantech

VEGA-3311-S0M0
Brand:Advantech
96VG-256M-PE-MA
Brand:Advantech

96VG-NR2070SF16-6L
Brand:Advantech

DVP-7610HE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






