Manufacturer No:V575LT40AP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 575V 220pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LA |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 575 VAC |
| Voltage Rating DC: | 730 VDC |
| Clamping Voltage: | 1.5 kV |
| Diameter: | 14 mm |
| Peak Surge Current: | 4.5 kA |
| Capacitance: | 220 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 4.5 A |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Line Voltage Operation Radial Lead Varistor |
| Unit Weight: | 0.195243 oz |
HOT
DV300K3225R2
Brand:Bourns

V3.5MLA1206NH
Brand:Littelfuse

V25S115P
Brand:Littelfuse

V20E250P
Brand:Littelfuse

VCAS120648D101DZ
Brand:KYOCERA AVX

V26MLA1206NH
Brand:Littelfuse

V25S550P
Brand:Littelfuse

V20E230P
Brand:Littelfuse

AV20K1206201NIR1
Brand:Bourns

VTA3120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






