Manufacturer No:V3.5MLA1206NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 3.5V 100A 6000pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLA |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | 2.5 VAC |
| Voltage Rating DC: | 3.5 VDC |
| Varistor Voltage: | 7 V |
| Clamping Voltage: | 13 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 100 A |
| Surge Energy Rating: | 0.3 J |
| Capacitance: | 6000 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Unit Weight: | 0.002102 oz |
HOT
V25S550P
Brand:Littelfuse

V25S115P
Brand:Littelfuse

VCAS120648D101DZ
Brand:KYOCERA AVX
TMOV20RP420M
Brand:Littelfuse

VTA3120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX

MLV1206E34003T
Brand:Vishay / BC Components

V27CH8T
Brand:Littelfuse
TMOV20RP140M
Brand:Littelfuse

V30MLA1210LNHAUTO
Brand:Littelfuse

ZV40K1206121NIR1HT
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






