Manufacturer No:AV30K1206201NIR1
Manufacturer:Bourns
Type:Varistors
Description:Varistors AV AUTO SERIES 30V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | AV |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | 30 VAC |
| Voltage Rating DC: | 34 VDC |
| Varistor Voltage: | 47 V |
| Clamping Voltage: | 77 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 200 A |
| Surge Energy Rating: | 2 J |
| Capacitance: | 530 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Current Rating: | 200 A |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Type: | Automotive Grade |
| Width: | 1.6 mm |
| Unit Weight: | 0.001058 oz |
HOT
V42MLA1206NH
Brand:Littelfuse

V26MLA1206NH
Brand:Littelfuse

V25S250P
Brand:Littelfuse

VCAS120648D101DZ
Brand:KYOCERA AVX

AV14K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

MLV1206E34003T
Brand:Vishay / BC Components

V20E250P
Brand:Littelfuse

B72307S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S0301K101
Brand:EPCOS / TDK

ZV17K1210401NIR1
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






