Manufacturer No:SH32N65DM6AG
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:MOSFET
Description:MOSFET Automotive grade N-channel 650V 89 mOhm 32A MDmesh DM6 half-bridge Power MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 650 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 32 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 89 mOhms |
| Qualification: | AQG 324 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 200 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Unit Weight: | 0.289246 oz |
HOT
SQJ186ELP-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors
FF600R12KE7EHPSA1
Brand:Infineon Technologies

IAUTN06S5N008ATMA1
Brand:Infineon Technologies

IQD020N10NM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

SQ4840CEY-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors

NTBG028N170M1
Brand:onsemi

FS3L400R10W3S7FB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN033-100HLX
Brand:Nexperia

IPDQ60R017S7XTMA1
Brand:Infineon Technologies

BC53PAS-QX
Brand:Nexperia
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






