Manufacturer No:MWT-1F
Manufacturer:MicroWave Technology
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors Narrow and Broad Band Linear Amplifier and Oscillator Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MicroWave Technology |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | - |
| Technology: | GaAs |
| Id - Continuous Drain Current: | 220 mA |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | - |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 12 GHz |
| Gain: | 10 dB |
| Output Power: | 26 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | - |
| Package / Case: | Die |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | MicroWave Technology |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | MWT |
| other: | 500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Tradename: | MWT-1F |
| Transistor Type: | MESFET |
| Unit Weight: | 0.000004 oz |
HOTBFR843EL3E6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

MWT-PH7F
Brand:MicroWave Technology

QPD0005MTR13
Brand:Qorvo

BFS 481 H6327
Brand:Infineon Technologies

SD2931-11W
Brand:STMicroelectronics

MRFX1K80HR5
Brand:NXP Semiconductors

NSVF5488SKT3G
Brand:onsemi

MRFE6VP61K25HR6
Brand:NXP Semiconductors

QPD1029L
Brand:Qorvo

MMRF5014HR5
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






