Manufacturer No:NSVF5488SKT3G
Manufacturer:onsemi
Type:RF Bipolar Transistors
Description:RF Bipolar Transistors BIP NPN 70MA 10V F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | onsemi |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | Bipolar |
| Technology: | Si |
| Transistor Polarity: | NPN |
| Operating Frequency: | 7 GHz |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 90 |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 10 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 2 V |
| Continuous Collector Current: | 70 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-623-3 |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | onsemi |
| Maximum DC Collector Current: | 70 mA |
| Pd - Power Dissipation: | 100 mW |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| other: | 8000 |
| Subcategory: | Transistors |
| Unit Weight: | 0.000064 oz |
HOT
BFS 483 H6327
Brand:Infineon Technologies

QPD2160D
Brand:Qorvo

TGF2023-2-02
Brand:Qorvo
MRF1K50NR5
Brand:NXP Semiconductors

BFR840L3RHESDE6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

2SK3075(TE12L,Q)
Brand:Toshiba
MRFE6S9060NR1
Brand:NXP Semiconductors

A5G35H055NT4
Brand:NXP Semiconductors

RFM04U6P(TE12L,F)
Brand:Toshiba

RF5L08350CB4
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






