Manufacturer No:44011RC
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors Temperature Sensor EP 44000 NTC Therm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 44000RC |
| B Parameter: | 4144 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | 0.2 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 2.4 mm |
| Length: | 76 mm |
| Width: | 2.4 mm |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Part # Aliases: | 11030848-00 |
| Unit Weight: | 0.575274 oz |
HOT
NTCLE428E3103H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE413E2502H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE201E3302SBA
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE428E3473H400A
Brand:Vishay / BC Components

B57621C5103J62
Brand:EPCOS / TDK

B57464S0259M000
Brand:EPCOS / TDK
B57861E0103A010
Brand:EPCOS / TDK
NTCLE203E3103GB0
Brand:Vishay / BC Components

GA10K4D25
Brand:Measurement Specialties

NTCLE428E3103F404A
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






