Manufacturer No:TFPT0603L2200FV
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTC 220ohms 1%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TFPT |
| Resistance: | 220 Ohms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Height: | 0.45 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | 4110 PPM / C |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 30 V |
| Width: | 0.85 mm |
| Unit Weight: | 0.000071 oz |
HOT
PTCCL07H141HBE
Brand:Vishay / BC Components

B59102R0070A010
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1130A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCTL4MR500SBE
Brand:Vishay / BC Components

TMP6431QDECRQ1
Brand:Texas Instruments

PTCCL05H280HBE
Brand:Vishay / BC Components

B59910C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59945C0160A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC6R8MM1RB
Brand:Murata Electronics

B59641A0115A062
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






