Manufacturer No:PTCTL4MR500SBE
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 50ohm 20%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTCTL |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Current Rating: | 1 A |
| Diameter: | 8.5 mm |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 600 VAC |
HOT
PTCCL21H102FBE
Brand:Vishay / BC Components

B59970C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59990C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0115A062
Brand:EPCOS / TDK

PRG21AR150MS5RA
Brand:Murata Electronics

PTCCL07H141HBE
Brand:Vishay / BC Components

B59807A0090A062
Brand:EPCOS / TDK

B59915C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF15BG102RB6RC
Brand:Murata Electronics

PRG21AR220MS1RK
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






