Manufacturer No:B57703M0103A039
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 10k 3988 1% 150mW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B57703M |
| B Parameter: | 3988 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 150 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Ring Lug |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 3.7 mm |
| Length: | 317.5 mm |
| Width: | 8.5 mm |
| Height: | 6.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 1 % |
| Beta Value: | B25/100 |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | B57703M103A39 |
| Unit Weight: | 0.101026 oz |
HOT
NTHS0603N01N5002FE
Brand:Vishay / Dale

SC50F103VN
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NCP15WB333F03RC
Brand:Murata Electronics
NTCS0603E3683HHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0402E3104JHT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE100E3202JB0
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502GLT
Brand:Vishay / BC Components

KC103J2F
Brand:Littelfuse
NTCS0603E3153JMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474HHT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






