Manufacturer No:TMUX4052PWRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Multiplexer Switch ICs
Description:Multiplexer Switch ICs Automotive 12-V 4:1 two-channel multiplexer with 1.8-V compatible logic
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMUX4052-Q1 |
| Product: | Multiplexers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-16 |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Configuration: | 2 x 4:1 |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Maximum Dual Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Bandwidth: | 700 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dual Supply Voltage: | 12 V |
| Off Isolation - Typ: | - 95 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 24 V |
| Product Type: | Multiplexer Switch ICs |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 80 uA |
| Supply Type: | Single Supply Dual Supply |
HOTSLG59H1405V
Brand:Renesas / Dialog

MAX4617EUE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX14916AFM+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BTS72004EPAXUMA1
Brand:Infineon Technologies

AP22817BKBWT-7
Brand:Diodes Incorporated

MUX36D04IRUMR
Brand:Texas Instruments

TMUX4051PWR
Brand:Texas Instruments

ADG2412BCPZ-REEL7
Brand:Analog Devices

BTT3050EJXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TPS22964C2YZPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






