Manufacturer No:2910379
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Sensor Cables / Actuator Cables
Description:Surge Suppressors VAL-US-277/80/ 3+1V-FM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Surge Protection Devices - SPDs |
| Type: | Type 1 Surge Arrester |
| Voltage Rating: | 277 VAC 480 VAC |
| Current Rating: | 1 A |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 98.7 mm |
| Product Type: | Sensor Cables / Actuator Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 71.2 mm |
HOT
2803069
Brand:Phoenix Contact

DLA-12D3
Brand:Citel

TBU-DT085-500-WH
Brand:Bourns
MSP-VM24/RINJ
Brand:Citel

2882776
Brand:Phoenix Contact

DLA2-24D3
Brand:Citel
DLA-24D3-Ex
Brand:Citel

2905343
Brand:Phoenix Contact

1250A-1S-600
Brand:Bourns

M50-120T-A
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






