Manufacturer No:TBU-DB055-100-WH-Q
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Surge Suppressors 100mA 550V AEC-Q101 Dual Bidirectional
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TBU-DB-Q |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product: | Board Level Protection Devices |
| Type: | Ethernet Protector |
| For Use With: | Automotive Protection Modules and dongles Test/Measurement Equipment |
| Voltage Rating: | 550 V |
| Current Rating: | 150 mA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Data Line Protection: | RS485 |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 0.9 mm |
| Length: | 6.5 mm |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 5.5 mm |
| Unit Weight: | 0.003633 oz |
HOT
1191881
Brand:Phoenix Contact

TBU-CA065-050-WH-Q
Brand:Bourns

DS240S-130DC
Brand:Citel

LT4363IMS-2#PBF
Brand:Analog Devices

DLA-12D3
Brand:Citel

DLAWS1-12D3
Brand:Citel

LTC4368HDD-1#PBF
Brand:Analog Devices
DD9-24V
Brand:Citel

DLAWS1-06D3
Brand:Citel

BB-422HESP
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






