Manufacturer No:DS41S-400
Manufacturer:Citel
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:Surge Suppressors Din Rail AC Power Surge Suppressor 40kA max 277V Single Phase 1P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DS40S |
| Mounting Style: | DIN Rails |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Din Rail AC Power Surge Suppressor |
| Voltage Rating: | 400 V |
| Current Rating: | 40 kA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Citel |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 67 mm |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 18 mm |
| Part # Aliases: | 3314111 |
| Unit Weight: | 4.409245 oz |
HOT
TBU-RS085-300-WH
Brand:Bourns

TBU-DT085-500-WH
Brand:Bourns

TBU-CA085-500-WH
Brand:Bourns

DLA-170
Brand:Citel

TBU-CA065-050-WH-Q
Brand:Bourns

LT4356MPS-2#PBF
Brand:Analog Devices

LT4356IDE-1#PBF
Brand:Analog Devices

P8AX09-6G-N-FF
Brand:Citel

2905343
Brand:Phoenix Contact

2839279
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






