Manufacturer No:SB5060-021-0
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Surge Suppressors Ground Fault Circuit Interrupters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SB5000 |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Industrial Shock Block |
| For Use With: | Industrial Environments |
| Voltage Rating: | 480 VAC |
| Current Rating: | 60 A |
| Termination Style: | Screw |
| Package / Case: | 285.6 mm x 244.3 mm x 119.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Bulk |
| Approvals: | UL |
| Brand: | Littelfuse |
| Flammability Rating: | UL 943 |
| Height: | 119.6 mm |
| Length: | 285.6 mm |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | Shock Block |
| Width: | 244.3 mm |
HOT
P8AX09-N-MF
Brand:Citel

LTC4380HMS-4#PBF
Brand:Analog Devices

LP-GTR-NFF-23
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

1250A-4S-400
Brand:Bourns

1250A-1S-400
Brand:Bourns

LT4363MPMS-2#PBF
Brand:Analog Devices

LT4356IDE-1#PBF
Brand:Analog Devices

1191884
Brand:Phoenix Contact

P8AX09-N-FF
Brand:Citel

2910379
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






