Manufacturer No:DLA-06D3
Manufacturer:Citel
Type:
Description:Surge Suppressors Data Line Surge Suppressor 6V 1 Pair (2 wire+ shield + Gnd)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DLA |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Data Line |
| For Use With: | Photovoltaic |
| Voltage Rating: | 6 VDC |
| Current Rating: | 300 mA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 50 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Citel |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 90 mm |
| Length: | 65 mm |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 13 mm |
| Part # Aliases: | 6401011 |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOTMSP-VM24
Brand:Citel

2819008
Brand:Phoenix Contact

DLA2-06D3
Brand:Citel

1191882
Brand:Phoenix Contact

2800491
Brand:Phoenix Contact

1106015
Brand:Phoenix Contact

KTS1675EUT-TR
Brand:Kinetic Technologies

LT4363IMS-2#PBF
Brand:Analog Devices

DLAW-24D3
Brand:Citel

TBU-DB055-100-WH-Q
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






